Jan Paweł II

książka „Czwarta Tajemnica Fatimska” Antonio Socci

Pod koniec 2006 roku we włoskich księgarniach ukazała się książka pt „Czwarta Tajemnica Fatimska” pióra Antonio Socci. Autor, po intensywnym zbieraniu materiałów dochodzi do wniosku, że Watykan nie ujawnił formalnie całej treści Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej. Sekretarz papieża Jana XXIII również potwierdza istnienie dwóch tekstów Trzeciej Tajemnicy.

Wanda Półtawska

Wanda Półtawska to osoba wyjątkowa. Jej bogaty życiorys obfituje w bohaterskie czyny i jest pełen cierpienia. Doświadczyła największego piekła na ziemi w XX-wiecznej Europie i poznała największe postacie tego stulecia. Przeżyła hitlerowski obóz zagłady, Jan Paweł II wstawiał się za nią u Ojca Pio, a Ojciec Pio u Jezusa Chrystusa. Teraz ona wstawia się za Chrystusem...

Król Dawid

Wielokrotnie podczas kazań i przemówień do wiernych Jan Paweł II przypominał treść psalmu Miserere ze Starego Testamentu. Świadomy ludzkiej słabości jako przykład stawiał króla Dawida. Dawid, który posiadał na ziemi władzę nad narodem wiedział, że przed Bogiem wszyscy są równi, toteż z pokorą zgiął kolana przed Panem, przyznał się do swojej grzeszności i prosił Go o przebaczenie.

Benedykt XVI

Ojciec Św. Benedykt XVI potwierdza i przypomina, na czym polega prawdziwa odnowa Kultu Eucharystycznego zgodnie z duchem Soboru Watykańskiego II, a szczególnie Trydenckiego. Papież apeluje do wiernych: "Klęczenie przed Eucharystią jest wyznaniem wolności: ten kto klęka przed Jezusem, nie może i nie powinien korzyć się przed żadną władzą ziemską, bez względu na jej siłę (...)".

bł. Jan Paweł II

W książce „Pamięć i tożsamość” Jan Paweł II porusza m.in. temat ścierania się dobra ze złem podczas przemian dziejowych i ideowych na przełomie naszych tysiącleci. W pierwszym rozdziale wyjaśnia znaczenie przypowieści o pszenicy i kąkolu (Mt 13, 24-30): „Zło jest zawsze brakiem jakiegoś dobra, które w danym bycie powinno się znajdować, jest [jego] niedostatkiem. Nigdy nie jest jednak całkowitą nieobecnością dobra.”

papież Benedykt XVI
W związku z publikacją Listu Apostolskiego Motu Proprio Summorum Pontificum traktującego o celebracji Mszy Świętej w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego papież Benedykt XVI wystosował list, wyjaśniający przyczyny powstania tego dokumentu. Pisze w nim m.in: „po pierwsze, lękano się, że dokument ten godzi w autorytet Soboru Watykańskiego Drugiego (...), po drugie...”